2033/523
Hugo Laubi (f. Zürich 1888, d. 1959)
“St. Moritz”. Tryksign. monogram 52. Litografisk plakater i farver. Bladstørrelse 102×65. Uindrammet.
Håndteingsmærker. Tegnestifthuller.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag