2039/522
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af bøg, betrukket med patineret grønt skind og velour. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med reparation og hul på ryggen.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud