G. A. Clemens (f. København 1870, d. Frederiksberg 1918)
Brusende bølger ved Tversted Strand. Sign. G. A. Clemens Tversted Str. 96. Olie på lærred. 44×60,5. Uindrammet.
Mindre krakeleringer.