2123/​8588

Russisk vedhæng af sølv i form af påskeæg, dekoreret med translucent grøn emalje på guillocheret grund. Tilsyneladende ej mestermærket, lødighed 84. 20. årh.s begyndelse. H. inkl. øsken 2.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK