2045/376
Engelsk standur af egetræ, bemalet skive dekoreret i farver og guld, værk med minutviser. Utydeligt signeret på skiven. 19. årh.s midte. H. 215. B. 47. D. 25.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Pendul og To lodder medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag