Lis Zwick (f. København 1942, d. 2020)
“Gavtyven”. Sign. Lis Zwick 2011. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 28×38.
Proveniens: Galleri Flinthom, Vester Skerninge.
Undersøgt i ramme. Original stand.