1946/294
“Rosenborg” bestik af sterlingsølv. A. Michelsen, Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 1866 gr. (51)
Bestående af: 10 middagsknive, 12 middagsgafler, 10 frokostskeer, 6 kagegafler, 12 teskeer, 1 flaskeåbner.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud