1946/​294
“Rosenborg” bestik af sterlingsølv. A. Michelsen, Danmark, 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 1866 gr. (51)

Be­skriv­el­se

Bestående af: 10 middagsknive, 12 middagsgafler, 10 frokostskeer, 6 kagegafler, 12 teskeer, 1 flaskeåbner.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Sølv ▸ Ældre sølv

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

8.500 kr.

20 bud

8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
5.000 kr.
4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.