1948/31
Esther Kjerner (f. Stockholm 1873, d. sst. 1952)
Bjergparti med en mand, der klatrer op ad en stige. Sign. E. Kjerner 94. Olie på lærred. 73,5×58.
To mindre reparationer/lapper på bagsiden. Minimale krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger/stødmærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag