1927/527
William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959)
Portræt af kunstnerens datter, Lotte. Sign. WS. Olie på plade. 108×77.
Talrige krakeleringer. Afskalninger.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag