2427/196
I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
Brænding. Sign. I. H. Brandt 1910. Olie på lærred. 74×112.
Trykmærke fra blændramme. Én reparation/lap på bagsiden. Stødmærker ved kant. Krakeleringer. Afskalninger. Lærredet buler. Lærredet bør strammes let op. Let overfladerensning anbefales.
Vurdering
1054748 |