2427/​196

I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)

Brænding. Sign. I. H. Brandt 1910. Olie på lærred. 74×112.

Trykmærke fra blændramme. Én reparation/lap på bagsiden. Stødmærker ved kant. Krakeleringer. Afskalninger. Lærredet buler. Lærredet bør strammes let op. Let overfladerensning anbefales.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

13 bud

828065 2.200 DKK
1126799 (Autobud) 2.100 DKK
1054748 2.100 DKK
1126799 (Autobud) 2.000 DKK
1054748 1.950 DKK
1126799 1.900 DKK
232847 (Autobud) 1.850 DKK
1126799 1.800 DKK
232847 1.750 DKK
1058415 (Autobud) 1.700 DKK
232847 1.650 DKK
1058415 1.550 DKK
1054748 1.500 DKK