Foto endnu ikke klar
895/285
Et par sengustavianske konsoller af forgyldt og bemalet træ, halvrunde plader af hvid marmor, hver med profileret sarg, ben i form af løve monopodier. 18.årh.s slutning. H. 87. B. 68. D. 40. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag