2415/92
Dansk Louis XVI spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, udskåret med bladværk, perlestaf og svanehals. 19. årh.s. begyndelse. H. 92. B. 40.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2011, nr. 1143/15.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Spejlfelt med slid.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag