1119/1178
Wladislaw Chmielinski, kopi efter (f. Warszawa 1911, d. sst. 1979)
Sneparti fra Warszawa med personer og hestevogn. Sign. W. Chmienlinski. Olie på lærred. 50×35.
Proveniens: Erhvervet hos kunsthandel i Århus i 1970.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 11. maj 2011
Vurdering
Hammerslag
11 bud