Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
Optrukne både på en strand, Skagen. Usigneret. Olie på lærred. 43×63.
Enkelte afskalninger i venstre side. Stifthul ved nederste kant. Behov for let overfladerensning.
817504 |