2116/557
Harald Giersing, tilskrevet (f. København 1881, d. sst. 1927)
Opstilling med porcelæn og orientalsk figur. Usign. Olie på lærred. 42×50.
Proveniens: ABR auktion nr. 710, kat. nr. 320. Rester af udstillingsetiket på blændrammen.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag