2417/587
Dansk møbeldesign
Kabinetskab af nøddetræ, front med to låger indlagt med fisk og tangplanter, bag lågerne skuffer og hylder. 1940'erne. H. 75. B. 89. D. 40.
Brugsslitage. Finérskade på toppen. Manglende sokkel.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag