1314/579
Niels Sylvest (f. Slangerup 1938, d. 2008, Bornholm/Jylland/Sjællan,1964-)
To kompositioner. Begge sign. hhv. NS 14/5 1995 og Sylvest 20/4 1995. Akvarel på papir. Lysmål 23×32 og 20×28. (2)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. april 2013
Vurdering
Hammerslag