1347/1538
H. P. Jacobsen m. fl.
H. P. Jacobsen m. fl.: Kaffeservice af sølv bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande samt facetteret skål. H. 5,5–20 cm. Vægt 920 gr. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Skål med gravering på bunden.
Varia, 21. november 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud