1841/9690
Nils Landberg (f. 1907, d. 1991)
Sven Palmqvist (f. 1906, d. 1984)
Ni vaser og to skåle af klart glas, med underfang af olivengrønt og stålblåt glas. Alle sign. Udført hos Orrefors, Sverige, 1950erne. H. 12–30. (11)
Almindelig patina, herunder ridser og mærker. Nogle enkelte dele med få minimale afslag på bund.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud