2125/239
Bordlampe af fajance, dekoreret med blomster i farver og guld på blå grund, montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 97 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Revne på fodstykke.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag