2433/​832

Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)

Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)

“Kongeserien”. To pers. sofa af mahogni, sæde og ryg med flet. Hynder i sæde betrukket med rød/brunt skind. Udført hos Botium. L. 118.

Dette emne handles i fuldmoms

Slitage, herunder ridser, mærker og hak. Ene fletsæde defekt. Hynder med pletter, smuds, skjolder og defekter.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

25 bud

1058237 1.250 DKK
1113135 (Autobud) 1.200 DKK
1058237 1.150 DKK
1113135 (Autobud) 1.100 DKK
1058237 1.050 DKK
1113135 (Autobud) 1.000 DKK
1133041 950 DKK
1113135 (Autobud) 900 DKK
1133041 850 DKK
1113135 (Autobud) 800 DKK
1133041 750 DKK
1113135 (Autobud) 700 DKK
1133041 650 DKK
1113135 (Autobud) 600 DKK
90340 550 DKK
1113135 (Autobud) 380 DKK
90340 360 DKK
1113135 (Autobud) 340 DKK
90340 320 DKK
1113135 300 DKK
1133041 290 DKK
946450 280 DKK
1133041 270 DKK
946450 260 DKK
90340 250 DKK