1834/1536
Rundt serveringsfad af sterlingsølv, profileret fane, drevet med kæmninger. Udført og stemplet hos F. Hingelberg, Arhus. Vægt ca. 1545 gr. Diam. 43.
Brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 23. august 2018
Vurdering
Hammerslag