12305/​255

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

Udstillingsplakat, 1973. Litografisk tryk, Atelier Mourlot. Rammemål 58,5×80.

Man kan se at papiret har været bøjet en smule. Brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 2. februar 2023

Vur­dering

1.200–1.500 DKK

Hammerslag