2449/837
Heljä Liukko-Sundström (f. 1938)
Plakette af porcelæn, dekoreret med drivtømmer på en flod. Sign. Heljä Liukko-Sundström, Arabia 85. Udført og mærket hos Arabia, Finland. Udført for Enso-Gutzeit Oy. 36×43.
Plakette med personlig inskription på bagsiden. Almindelig brugsslitage.
Vurdering