2413/550
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition med figurer. Sign. CHP, Mallorca 2003. Akvarel på papir. Bladstørrelse 32×47.
Proveniens: Gave fra kunstnerens hustru.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag