2044/​899

Dansk snedkermester

Reol af teak med overliggende bogkasse. Front med to døre samt udtræksplade med messinggreb. Indevendigt med to hylder og fire skuffer. Udført ca. 1950erne. H. 180. B. 115. D. 49./25.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og kanthak. Bagklædning med boret hul.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag