2044/899
Dansk snedkermester
Reol af teak med overliggende bogkasse. Front med to døre samt udtræksplade med messinggreb. Indevendigt med to hylder og fire skuffer. Udført ca. 1950erne. H. 180. B. 115. D. 49./25.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og kanthak. Bagklædning med boret hul.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag