2103/388
Langbord af egetræ, sarg med skuffe, spolpeben hvorimellem fodsproder. 19. årh.og senere. L. 157. H. 81. D. 66.
Restaureret, flere dele skiftet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag