2421/​1

Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)

Et spil “Sorteper”. Sign. J. Exner 1902. Olie på lærred. 31,5×38.

Udstillet: Foreningen for National Kunst 1966 nr. 38.

Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 368, 1951 nr. 91. Afbildet s. 9.

Enkelte minimale retoucheringer. Behov for let overfladerensning.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1152516 14.000 DKK