2034/830
Gijs Papavoine (f. 1949)
“Castor”. Lænestol med ben af træ, betrukket med sort skind. Udført hos Montis.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag