2413/​54

Georg Jensen

Samling årsskeer, -gafler og -knive af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Årgang 1980. Vægt ca. 1064 g. (21)

Bestående af: 11 knive, 6 gafler og 4 skeer.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
4.000 DKK