2449/228
Kina tæppe, design med blomsterrosetter på blå bund omgivet af hovedbort med blomsterranker, vaser og sommerfugle. 20. årh.s midte. 252×348
Enkelte steder med let slitage.
Fra
i
Glostrup
Vurdering