2142/227
Koksspand af patineret kobber, rigt dekoreret med rocailler og ornamentik, cabriole ben, indsats af zink. 18.-19. årh. H. 72. Diam. 30.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Senere indsats.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag