2142/​227

Koksspand af patineret kobber, rigt dekoreret med rocailler og ornamentik, cabriole ben, indsats af zink. 18.-19. årh. H. 72. Diam. 30.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Senere indsats.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK