1344/120
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Marine med sejlskibe i høj sø. Sign. I. E. C. Rasmussen 1863. Olie på lærred. 52×81.
Behov for let overfladerensning. Tegnestifthuller.
Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud