1511/542
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Spaltekande af stentøj. Dekoreret med rødbrun glasur. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, 64. H. 18,5.
3. sortering. Ellers intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 10. marts 2015
Vurdering
Hammerslag