1511/​542

Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)

Spaltekande af stentøj. Dekoreret med rødbrun glasur. Sign. E.St.N. Udført og stemplet hos Saxbo, 64. H. 18,5.

3. sortering. Ellers intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 10. marts 2015

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK