2142/67
Carl Theodor Wegener (f. København 1862, d. sst. 1935)
Stående nøgen kvinde plukker kronbladene af en blomst. Sign. C. Wegener 1924. Skulptur af patineret bronze. H. 63 cm.
Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud