2009/107
Kinesisk dragearmstol af rigt udskåret hardwood. 20. årh.s begyndelse.
Proveniens: Forfatter og forlagsdirektør Bo Bramsen (1912–2002).
Almindelige brugs- og alderstegn. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud