2033/​308

Fransk konsolur af patineret og forgyldt bronze, prydet med bladværk, forsølvet urskive med romertal. 19. årh.s første halvdel. H. 34. B. 34.

En løs viser medfølger. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Topfigur mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag