2347/864
Sergio Rodrigues (f. Brasilien)
“Kilin”. Et par safaristole af mørkbejdset træ, sæde og ryg med brunt kernelæder. Tegnet 1973. Udført hos Oca. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Krakkeleringer på læder.
Moderne kunst og design, 21. november 2023
Vurdering
Hammerslag
21 bud