2250/569
Carl Falbe-Hansen (f. København 1896, d. sst. 1969)
Tre bymotiver. Sign. C. Falbe-Hansen, delvis med utydelig datering. Tre akvarel og gouache på papir. Lysmål 14,5×19–14×20. (3)
Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag