2443/​110

Fransk kaminur af delvist forgyldt og patineret bronze, ved urhus to putti, sokkel prydet med blomster og ornamentik. Senere urværk. 19. årh. H. 35. B. 49.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle medfølger. Pendul medfølger ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?