2044/​923

Skandinavisk møbeldesign

Cirkulært spisebord af massiv ask på skråtstillede ben. 1970erne. H. 74,5. Diam. 108.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK