2044/923
Skandinavisk møbeldesign
Cirkulært spisebord af massiv ask på skråtstillede ben. 1970erne. H. 74,5. Diam. 108.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag