2119/663
Andy Warhol, efter (f. Pennsylvania 1928, d. New York 1987)
“Red cat”. Tryksign. Andy Warhol. Stemplet på bagsiden CMOA, Carnegie Museum of Art Pittsburg. Litografisk offset tryk i farver. Lysmål 40×30. Uindrammet.
Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud