2144/163
Sigvard Hansen (f. København 1859, d. Hellerup 1938)
Kystparti fra Glion i Schweiz ved nattetide. Sign. Sigvard H. Glion 21. Olie på lærred. 27,5×37.
Retoucheringer. Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud