12127/102
Louis Poulsen, tilskrevet
Hængende gennemgående afbryder, bakelit og drejet træ. Medfølgendende loftudtag samt ca. 1,5 m. ledning. Indvendig diam. ca. 4, udvendig diam. ca. 4,5.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 8. juli 2021
Vurdering
Hammerslag