2027/692
Kaj Gottlob (f. København 1887, d. 1976)
Bogreol af cubamahogni. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier, 1930'erne. H. 121,5. B. 65. D. 21.
Verificeret af Johan Crone, Kaj Gottlobs barnebarn.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Minimale finérreparationer på top.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag