2143/617
Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Opstilling. Tryksign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 37×46.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud