2132/​1292

Carmen Ekvall

Tahitiperle smykkesæt bestående af halskæde og armbånd hver af talrige Tahitikulturperler prydet med lås af forgyldt sterlingsølv. Perlediam. 9–12 mm. L. 45 og 19 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 11. august 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK