2131/46
Harald Foss (f. Fredericia 1843, d. Frederiksberg 1922)
Landskab med udsigt over Juelsø. Sign. H. Foss, juli 74. Olie på lærred. 39,5×61,5.
Proveniens: ARB auktion 9, 1949 nr. 52.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
37 bud