2034/123
Chokoladekande, kaffekande, spølkum og sukkerskål af porcelæn dekorerede i farver og guld med putti i kartoucher omgivet af gulddekoration. Den kongelige Porcelainsfabrik, 178oerne. (4)
Proveniens: Sukkerskål fra Erik Hasselbalchs samling
kaffekande med små afslg på tuden, slitage på guldet
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud